Mağazamıza hoş geldiniz!

BACKGAMMON

Geleneksel tasarımlar modern doku ile buluştu

Dünyanın en yaygın ve sevilen oyunlarından biri tavla… Yüzlerce yıldır bu toprakların hem keyfi hem eğlencesi olmayı sürdürüyor.

İki ayrı gücün savaşını temsil eden, iki rakibin, gündüzle gecenin, siyahla beyazın mücadelesini anlatan tavla, karşılıklı uyum ve değişmez kurallar üzerine kuruludur. Eşit güçlerin, eşit şartlardaki mücadelesidir bu oyunu güzel ve çekici kılan.

Oyunun galibini, 4500’e yakın olasılık içinden en iyi hamleleri seçen ve elbette şansı simgeleyen zarlar belirler. Tıpkı yaşamda olduğu gibi; bilgeliğe eşlik eden şansın önünde hiçbir güç duramaz.

SyTavla, geleneksel dokuları modern tasarımla birleştiriyor. Sanatsal işçilik, kaliteli malzeme ve benzersiz detaylar tutkunuzu artırıyor. Size sunulan bu değerli koleksiyonlar, yılların ustalığı ve hassas el işçiliği ile üretiliyor.
Eski zamanlarda Hint İmparatoru, satranç oyununu Pers İmparatoruna, yanında bir mektupla hediye olarak göndermiş. Mektubunda oyunla ilgili hiçbir açıklama yapmazken şöyle bir mesaj yazmış;

Kim daha çok düşünüyor,
Kim daha iyi biliyor,
Kim daha ileriyi görüyor ise o kazanır.
İşte hayat budur.

Pers İmparatoru dönemin en alim veziri olan Büzur Mehir ile bu mesajı paylaşarak, ondan oyunu çözmesini ve kendisinin de karşılık olarak Hint İmparatoruna hediye edilmek üzere başka bir oyun icat etmesini ister. Vezir haftalarca çalıştıktan sonra, gönderilen satrancın her taşının hareketlerini ve oyunun stratejisini çözer. Daha sonra da 10 günde “Tavla” yı icat eder ve imparatora sunar. Pers İmparatoru da Hint İmparatoruna tavla oyunuyla birlikte gönderilmek üzere şöyle bir mesaj yazar;

Evet, kim daha çok düşünüyor,
Kim daha iyi biliyor,
Kim daha ileriyi görüyor ise o kazanır.
Ama biraz da şanstır.
İşte hayat budur.

Zaman kavramından alınan ilhamla icat edilen oyun, çeşitli imgeler taşır;

  • Senenin birliği olarak tavla bir tanedir.
  • 4 köşesi 4 mevsimi temsil eder.
  • Tavlanın içindeki karşılıklı 6’şar hane 12 ayı temsil eder.
  • Pulların toplamı ayın 30 gününü, açık ve koyu renk pullar gece ile gündüzü simgeler.
  • Karşılıklı 12’şer hane, günün 24 saatidir.
Updating…
  • No products in the cart.